Aquawiedza

AQUA FITNESS

 

aquafitness

 

Pierwsza w Polsce tak obszerna pozycja literatury zawierająca zagadnienia z szeroko pojętego Aqua Fitness. Skierowana do studentów awf, nauczycieli, trenerów pływania, fizjoterapeutów, rehabilitantów, uczestników tego rodzaju zajęć.

Zawiera podstawowe wiadomości dotyczące środowiska wodnego, różnic pomiędzy ćwiczeniami realizowanymi na lądzie a w wodzie. Przedstawia charakterystykę zajęć aqua fitness, wskazaniai przeciwwskazania do uczestnictwa w tego rodzaju aktywności ruchowej. Obszerną część stanowią wiadomości dotyczące metodyki prowadzenia zajęć, kroków podstawowych (bazowych), prawidłowego toku zajęć, ich rodzaju. Ostatnia część książki zawiera instrukcje i wiadomości związane z bezpieczeństwem uczestników i instruktora podczas tego rodzaju aktywności ruchowej.

 

 

AQUA FITNESS – Dorota Groffik

 

aqua_fitness_dorota_groffik

Podręcznik, który Państwo otrzymujecie, jest przewodnikiem do prowadzenia zajęć w ramach aqua fitness. Ma pomóc przede wszystkim początkującym instruktorom prawidłowo skonstruować jednostkę lekcyjną/treningową, pamiętając o wpływie wody na organizm ludzki, ale również pokazać jak w prosty sposób można uatrakcyjniać zajęcia wprowadzając różne przybory do zajęć.
Dla zaawansowanych instruktorów aqua fitness, podręcznik może być inspiracją do poszukiwania nowych rozwiązań w kreatywnym tworzeniu zajęć w wodzie z ludźmi w różnym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej.
Pierwsza cześć podręcznika to przede wszystkim teoria niezbędna w przygotowaniu do późniejszego działania praktycznego, czyli zapoznanie czytelnika z właściwościami fizycznymi wody, które odgrywają ogromną rolę podczas ćwiczeń. Poza tym budowa jednostki ćwiczeniowej ze wszystkimi prawami i zasadami, które powinny obowiązywać instruktora czy też nauczyciela podczas bezpiecznego prowadzenia zajęć.
W drugiej części przedstawiono zbiór ćwiczeń w wodzie. Będą to ćwiczenia wolne, jak i ćwiczenia z przyborami firmy BECO. Posłużą one do prezentowania ćwiczeń kształtujących różne zdolności motoryczne i są dostosowane do różnego poziomu umiejętności ćwiczących jak i głębokości basenu. Wszystko po to, aby rozpowszechniać aqua fitness, zajęcia w wodzie, spełniające ważną rolę w prewencji chorób cywilizacyjnych. Tym bardziej, że zajęcia przeznaczone są dla ludzi w każdym wieku, chcących zadbać o swoje zdrowie w sposób łatwy i przyjemny. Rozpoczynając bowiem ćwiczenia w wodzie nie trzeba być specjalnie sprawnym fizycznie.
Wystarczą chęci, odpowiedni basen, dobra muzyka i instruktor, który dobierze ćwiczenia do naszych możliwości i wieku. Efekt będzie gwarantowany!
Jest to zaproszenie do lektury lub tylko do obejrzenia licznych zdjęć z ćwiczeniami.
Każdy znajdzie coś dla siebie. W zależności od preferowanego przyboru, głębokości pływalni lub celu jaki chcecie osiągnąć w swoich zajęciach.

 

AQUA NUDEL

 

aquanudel

Bardzo bogata kolekcja rysunków i zdjęć obrazujących ćwiczenia z tzw. makaronami . Ćwiczenia przydatne nie tylko w aqua aerobiku ,  ale także w zabawach z dziećmi i nauce pływania .Miękka okładka .

Cena 140 zł

 

AQUAFITNESS PODCZAS CIĄŻY – wydanie niemieckie.

 

aquafitness_wciazy

Książka zawiera dużą ilość zdjęć przedstawiających różnorodne ćwiczenia dla kobiet w ciąży. Opisy ćwiczeń i wskazówki w języku niemieckim. Miękka okładka.

Cena 120 zł

 

AQUA WALKING – wydanie  niemieckie

 

aquawalking

Efektywne i interesujące ćwiczenia na każdy miesiąc roku. Książka  zawiera bardzo dużo rysunków obrazujących ćwiczenia a opisy tych ćwiczeń są w języku niemieckim. Miękka okładka.

Cena 120 zł

 

 

Aqua Disc Basics

20 minutowy film z Susanną Zischek, przedstawiający kilkadziesiąt ćwiczeń w płytkiej wodzie z użyciem Aqua Dysków.

Cena 60 zł

Aqua Twin Basics

20 minutowy film z Susanną Zischek, pomysłodawczynią sandałów Aqua Twin, przedstawiający kilkadziesiąt ćwiczeń w płytkiej i głębokiej wodzie. Są to ćwiczenia na dolną partię ciała.

Cena 60 zł

Power Stick easy

40 minutowy film z Artjomem Lutkovem – pomysłodawcą powersticka. Ponad 80 różnorodnych ćwiczeń w płytkiej wodzie, kształtujących mięśnie górnych i dolnych partii ciała.

Cena 76,50 zł

Shark Bike complete

45 minutowy film zwierający ćwiczenia na rowerze wodnym. Ćwiczenia te zostały opracowane przez instruktorów z Beco Aqua College – Janę i Artjoma Lutkovów.

Cena 80 zł